Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.
Warsztaty ARTE dla pań w Dworze Skrzynki.
Warsztaty ARTE dla pań w Dworze Skrzynki.
19 października @ 09:30 - 13:00
To świetna wiadomość dla wszystkich pań, które chcą swoje emocje przełożyć na język sztuki. Od października Instytut Skrzynki ponownie zaprasza na cykl warsztatów autoterapeutycznych prowadzonych przez Martę Szostak.
Przypomnijmy, ze jesienią 2023 roku przeprowadziła na dwa cykle warsztatów w Skrzynkach, skierowanych do przedstawicielek sektora NGO oraz Kół Gospodyń Wiejskich.
Rozpoczynające się zajęcia odbywać się będą w Sali Galerii Skrzynki w przyziemiu obiektu..
- Każda sesja potrwa 3 godziny: od 9:45 do 12:45
- Grupy liczyć będą maksymalnie 12 osób, czyli decyduje kolejność zgłoszeń.
- Odpłatność: 50 zł od osoby za każde z zajęć.
- Wiek: od 13 do 83 lat, czyli w praktyce nie ma znaczenia – liczą się przede wszystkim chęci!
Zgłoszenia prosimy kierować poprzez stronę: www.dworskrzynki.pl lub na adres: kontakt@instytutskrzynki.pl
A kim jest Marta Szostak prowadzącą warsztaty?
Jest absolwentką arteterapii na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego oraz muzykologii, kulturoznawstwa i studiów z zakresu rozwoju publiczności na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Stale współpracuje z poznańskimi NGOsami, w tym Fundacją Odzyskani oraz Fundacją im. Julii Woykowskiej, w których prowadzi warsztaty arteterapeutyczne przeznaczone głównie (choć nie jedynie) dla młodzieży i tzw. młodych dorosłych. W poznańskiej Scenie Roboczej – Społecznym Miejscu Kultury zaprojektowała i przeprowadziła pilotażowe warsztaty towarzyszące premierze jednego ze spektakli. Regularnie współtworzy działania edukacyjne organizowane przez Teatr Muzyczny w Łodzi. Arteterapia to dla niej podróż przez sztukę w głąb siebie; to szansa na usłyszenie swojego głosu oraz zaobserwowanie i nazwanie emocji, to przestrzeń do rozwoju i czas na refleksję, którą wspiera swobodne twórcze działanie. To proces, w którym sztuka jest towarzyszem, a człowiek – celem.
W tym sezonie zaplanowane są następujące warsztaty:
- 19 PAŹDZIERNIKA : Wirtuozki balansu. O równowadze. / instalacja plastyczna
Wykorzystując różnorodne materiały plastyczne – włóczki, muliny, materiały papiernicze, plastelinę, elementy drewniane i metalowe, uczestniczki i uczestnicy będą mieli za zadanie stworzyć rzeźbę przedstawiającą postać Równowagi. Towarzysząca działaniu rozmowa pozwoli podzielić się przemyśleniami na temat poszukiwaniu balansu i znaczeniu równowagi w życiu osobistym i zawodowym.
- 23 LISTOPADA : W poszukiwaniu Muzy. O inspiracji. / obraz
Wielkoformatowy obraz namalowany bez użycia pędzli – w taki sposób odbywać się będzie spotkanie poświęcone inspiracji. W czym ją znajduję? Co sprawia, że czuję, że mogę tworzyć? Co napędza mnie do działania i dlaczego akurat to? Kontaktując się ze swoim wewnętrznym dzieckiem poprzez wykorzystywanie dłoni do bezpośredniego kontaktu z farbami, uczestniczki i uczestnicy namalują swoją wizję inspiracji.
- 18 STYCZNIA : Czas na debiut. O strachu. / improwizacja teatralna
Kiedy się boję? Czy do strachu trzeba się „przyznawać”? Jak wygląda mój strach, jaką ma twarz, budowę, kolor, tembr głosu? Wykorzystując techniki zaczerpnięte z improwizacji teatralnej, uczestniczki i uczestnicy będą mieli za zadanie wystawić monodram i odbyć dialog poświęcony tematom, które uznawane mogą zostać za źródło lęku.
- 22 LUTEGO: Venus, Frida, Jagna. O kobiecości. / rzeźba
Uczestniczki, mając do dyspozycji masę termoutwardzalną, dostaną za zadanie stworzenie rzeźby odzwierciedlającej ich definicję kobiecości. Czy przekonania, które mam na jej temat, w istocie są moje? Co budzi mój sprzeciw, a w czym widzę to, jaka jestem naprawdę? Czy kobiecość to brzemię?
- 22 MARCA : W świetle reflektorów. O wrażliwości. / grafika
Wrażliwość – od wstydu do dumy. Rozmawiając o miękkim podbrzuszu każdego z nas, twórcze działanie poświęcone będzie nadaniu kształtu wrażliwości poprzez stworzenie ilustracji za pomocą pędzla i tuszu. Jakie znaczenie mają namalowane symbole? Co się za nimi kryje? Czy moja wrażliwość jest moim zasobem czy raczej ciężarem? Jak poradzić sobie z ilością bodźców, którymi każdego dnia jesteśmy atakowani?