Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Buenos Aires-Paris-Nowy York – czyli muzyczna podróż z Wiesławem Prządką

6 lipca @ 19:00 - 21:00

Obojętnie czy prowadzi nas po portowych zaułkach starego Buenos Aires czy leci z gołębiami gdzieś na dachami paryskiego Montmartr’u zawsze jest pełen muzycznej elegancji.  Potrafi perfekcyjnie opowiadać o skrajnych namiętnościach, o miłości, rozpaczy i szczęściu pierwszych pocałunków i wyznań. A wszystko dzięki wirtuozerskiej grze na wyjątkowo wymagającym instrumencie. O kim mowa? W Polsce takim instrumentalistą jest tylko Wiesław Prządka! Wirtuoz, kompozytor, aranżer i dyrektor artystyczny  dużych produkcji muzycznych.

Instytut Skrzynki zaprasza na koncert w dniu 6 lipca o godzinie 19. Spotkanie z niezwykłym artystą  odbędzie się w plenerze, na palcu animacji Dworu Skrzynki, skąd spod letniego nieba słuchacze wyruszą do Argentyny, Francji i USA.

Wiesław Prządka to artysta, który akordeon (często lekceważony w naszym kraju) wprowadził do najlepszych sal koncertowych i filharmonicznych. Miał odwagę grać na nim muzykę całego świata lansując przy okazji własne innowacje. Zafascynowany tangiem argentyńskim i różnymi stylami muzyki francuskiej współpracował z wieloma artystami. Szerokie horyzonty muzyczne Wiesława Prządki zaowocowały koncertami i nagraniami z największymi postaciami sceny muzycznej – Richardem Galliano, Gustavo Fontana, Michałem Znanieckim, Krzesimirem Dębskim, Waldemarem Malickim, Zbigniewem Górnym, Anną Duczmal – Mróz, Stanisławem Soyką, Tomkiem Szymusiem, Tomaszem Tomaszewskim i wieloma innymi twórcami sceny filharmonicznej, popowej i jazzowej.  Na swoim koncie ma wiele płyt, programów radiowych i telewizyjnych zrealizowanych w  kraju i zagranicą, między innymi w Szwecji, Niemczech, Holandii, Francji, Danii, Belgii, Włoszech. Jako wszechstronny artysta koncertuje na estradach Polski i świata w różnych formacjach muzycznych: własnych, gościnnie oraz jako wykonawca solowy.

Wiesław Prządka w Dworze Skrzynki wystąpi wspólnie z francuskim wokalistą Chrisem Schittulli”m i towarzyszącym im  doskonałym pianistą Rafałem Karasiewiczem.

Chris Schittulli wokalista obdarzony pięknym, ciepłym głosem od lat zachwyca publiczność w Polsce i we Francji. To Francuz o włoskich korzeniach pochodzący z Grenoble. Dla swojej żony Polki przeprowadził się z Francji do Warszawy, gdzie obecnie mieszka i rozwija swoją karierę muzyczną.  Muzyka towarzyszyła mu od dziecka, ale dopiero w wieku 17 lat Chris rozpoczął naukę śpiewu. Prowadzili go m.in. światowej sławy baryton Mark Pancek oraz Thierry Peala, uznany wokalista jazzowy. Przygoda z bel canto pozwoliła mu na tworzenie muzyki pełnej ekspresji, uczuć i emocji. Chris z łatwością porusza się w szerokim repertuarze pop, jazz, rock, pop-opera, piosenki autorskiej czy poezji śpiewanej.

Rafał Karasiewicz natomiast jest absolwentem Akademii Muzycznej we Wrocławiu  od lat związanym z wrocławskim środowiskiem artystycznym. Prowadzi ożywioną działalność pedagogiczną jako wykładowca w Akademii Sztuk Teatralnych we Wrocławiu, Wrocławskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej.

Artyści zabiorą publiczność w Skrzynkach w muzyczna podróż do najważniejszych kulturalnych stolic świata – do Buenos Aires, do Paryża i Nowego Jorku. Wiesław Prządka dobiera do każdego z utworów odpowiedni instrument: bandoneon, akordeon z francuskim brzmieniem musette lub akordeon jazzowy. Specjalne przygotowany repertuar zawiera największe przeboje Edith Piaf, Charlesa Aznavoura, Jo Dussina,  najpiękniejsze walce Paryża oraz muzykę filmową Francisa Lai. W skrzynkach nie zabraknie również popularnych argentyńskich tang legendarnego Astora Piazzolli, a całości dopełnią kompozycje Richarda Galliano oraz największe hity Georga Garshwina. Wystarczy wymienić kilka tytułów : Pod niebem Paryża, Padam, padam.., Love story, Emmanuelle, She, Izzabelle, Oblivion, Vuelvo al Sur, Milonga del Angel, Libertango, The Man I Love, Summertaime, I Got Rhythm, Oh Lady Be Good…

To najlepsza rekomendacja, by jak najszybciej kupić wraz z przyjaciółmi bilety na lipcowy koncert w Dworze Skrzynki.

Bilety w cenie 50 zł do nabycia on-line

Przypominamy, że koncert odbywa się na świeżym powietrzu, na placu koło Dworu, a przed lub po muzycznej uczcie dla duszy zapraszamy do  z wyjątkowego menu  Restauracji Dworu Skrzynki.

 

 

Szczegóły

Data:
6 lipca
Godzina:
19:00 - 21:00