ART IS A WOMAN (Kamil Babka)

You are currently viewing ART IS A WOMAN (Kamil Babka)

ART IS A WOMAN, to tytuł wystawy, na którą Galeria Skrzynki zaprasza od 10 marca.  Wystawa fotografii Kamila Babki jest wyjątkowo wysmakowanym post scriptum Dnia Kobiet.

To właśnie kobiety, a ściślej piękno kobiecego ciała jest tematem kolejnej wystawy, którą będzie można oglądać w przyziemiu Dworu Skrzynki.  Kamil Babka zaprezentuje  na niej ponad  20 czarnobiałych fotografii.

Akty autorstwa Kamila Babki są jak drogocenne kamee wyrzeźbione światłem. Ascetyczne, linearne, emanujące subtelnym erotyzmem, kojarzą się z klasycznym dwubarwnym reliefem i pochwałą piękna ludzkiego ciała. Niegdyś o cenie starożytnych kamei nie świadczył surowiec, ale kunszt artysty. Tak jest i teraz, choć „artysta” zamienił dłuto na obiektyw aparatu i reflektory.  Na krągłościach i ostrościach kobiecego ciała gra światłem niczym na instrumencie. Jak się okazuje to skojarzenie nie jest wcale przypadkowe…

Kamil Babka to nie tylko ceniony fotografik ale także artysta muzyk dobrze znany miłośnikom Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia „Amadeus”. Od wielu lat jest bowiem altowiolistą związanym z zespołem Agnieszki Duczmal.  Dr Kamil Babka ukończył z wyróżnieniem studia w klasie altówki profesora Dariusza Korcza w Katowicach. Swoje umiejętności doskonalił na kursach mistrzowskich w Europie i USA. Współpracował z m.in. Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia, Śląską Orkiestrą Kameralną, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii w Zielonej Górze, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii w Zabrzu, Camerata Impuls oraz Szymon Goldberg Ensemble. Jest również pracownikiem naukowym Akademii Muzycznej w Poznaniu i Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st.

A fotografia?

Jak sam mówi o sobie …´Jestem pasjonatem dwóch dziedzin sztuki – fotografii i muzyki. W branży artystycznej mam już ponad 20 lat doświadczenia. W obu zawodach korzystam ze swojej artystycznej wrażliwości i kreatywności. Specjalizuję się głównie w fotografii portretowej, biznesowej i koncertowej. (…) Mam także duże doświadczenie w fotografii produktowej”…

Wernisaż i mini koncert odbył się 10 marca 2024 r. Wystawa dostępna była do końca maja 2024 r.