Parzybroda ze Skrzynek na Wigilii ze Smoleniem

Zapowiedź You are currently viewing Parzybroda ze Skrzynek na Wigilii ze Smoleniem

Instytut Skrzynki wraz z restauracją Dworu Skrzynki włącza się w akcję charytatywną, która 16 grudnia od godz. 12.00 będzie się odbywać na poznańskim Skwerze Smolenia. Skwer znajduje się u zbiegu ulic Rybaki i Strzałowej.

Na kolejną już „Wigilię ze Smoleniem” zaprasza jak zwykle Stowarzyszenie Zostań Gwiazdą Kabaretu. Organizatorzy chcąc upamiętnić  znakomitego artystę kabaretowego Bohdana Smolenia przygotowali mnóstwo atrakcji, w tym symboliczne dzielenie się opłatkiem, wigilijny poczęstunek,  występy kabaretowe i wspólne kolędowanie. Nad całością czuwać będzie jak zawsze Krzysztof Deszczyński. 

Kajetan Świokła – Szef kuchni restauracji  Dworu Skrzynki przygotuje w ramach poczęstunku 500 porcji  parzybrody.  Ta smakowita i pożywna  zupa warzywna, w której  skład  wchodzą między innymi ziemniaki  i kapusta włoska, wzięła swoją nazwę od długich wstążek kapusty, które mogą parzyć brody jedzących. Porcje parzybrody będą serwowane przez uczniów Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego im. J.J. Śniadeckich w Poznaniu 

Szczegółowy program wydarzenia na plakacie

Akcja objęta jest Patronatem Honorowym Starosty Poznańskiego Jana Grabkowskiego i Prezydenta Miasta Poznania Jacka Jaśkowiaka.