Nastrojowy Koncert Świąteczny poznańskiego zespołu Inspiro Ensemble

Relacja You are currently viewing Nastrojowy Koncert Świąteczny poznańskiego zespołu Inspiro Ensemble

Zimowo, grudniowo i bardzo nastrojowo…

W sobotni wieczór 16 grudnia w urokliwych przestrzeniach Dworu Skrzynki odbył się Koncert Świąteczny w wykonaniu śpiewaków poznańskiego zespołu wokalnego Inspiro Ensemble pod dyrekcją Aleksandry Wojtaszek. Był to ciepły, rodzinny i klimatyczny wieczór z muzyką wokalną i pięknymi głosami. Wokaliści zaśpiewali zarówno zbiorowo, jak i solistycznie, nie zabrakło tradycyjnych polskich kolęd i pastorałek, jak też popularnych Christmas songs. Wiele znanych i lubianych melodii, czy to chwytających za serce w sentymentalnej podróży do dzieciństwa kolęd, czy to skocznych, przynoszących wiele radości utworów Bożonarodzeniowych. Całość zwieńczyło skomponowane przez Adolphe’a Adama w 1847 roku podniosłe Holy night.

Słowo „kolęda” określało pierwotnie obrzęd ludowy związany z okresem słowiańskiego Święta Godowego, a następnie czas Świąt Bożego Narodzenia, polegający na obchodzeniu domów przez kolędników. Nieprzypadkowo więc po koncercie pojawiła się muzyczna niespodzianka świąteczna – i choć bez obchodzenia domów, to na pewno z połączeniem i zjednoczeniem w śpiewaniu kolęd. We wspaniałej atmosferze cała sala rozbrzmiała we wspólnym śpiewie, a w Dworze Skrzynki słychać było muzykę na wiele, wiele głosów.

Z pewnością nie było to ostatnie spotkanie z zespołem INSPIRO Ensemble w Skrzynkach.

 Bieżące informacje  o propozycjach muzycznych i nie tylko można śledzić na stronach www.dworskrzynki.pl  i www.instytyutskrzynki.pl oraz w mediach społecznościowych Instytutu Skrzynki.   Zapraszamy.