Instytut Skrzynki ponownie zaprasza na cykl warsztatów autoterapeutycznych dla kobiet prowadzonych przez Martę Szostak w Dworze Skrzynki (gm. Stęszew).
Najbliższe spotkanie pn. W poszukiwaniu Muzy. O inspiracji /obraz odbędzie się 23 listopada (sobota) w godz. 9:45 – 12:25.
Wielkoformatowy obraz namalowany bez użycia pędzli – w taki sposób odbywać się będzie spotkanie poświęcone inspiracji. W czym ją znajduję? Co sprawia, że czuję, że mogę tworzyć? Co napędza mnie do działania i dlaczego akurat to? Kontaktując się ze swoim wewnętrznym dzieckiem poprzez wykorzystywanie dłoni do bezpośredniego kontaktu z farbami, uczestniczki i uczestnicy namalują swoją wizję inspiracji.
Warsztaty odbywają się zawsze w niewielkiej, max. 12-osobowej grupie. Koszt zajęć wynosi 50 złotych od osoby. Zgłoszenia prosimy kierować poprzez stronę: www.dworskrzynki.pl lub na adres: kontakt@instytutskrzynki.pl. Warsztaty kierowane są do kobiet w każdym wieku, można zapisywać się także z córkami, wnuczkami itp.
Zachęcamy szczególnie do udziału także panie z kół gospodyń wiejskich oraz przedstawicielki sektora NGO – zaprasza Jan Babczyszyn, dyrektor instytutu Skrzynki. Dla wszystkich uczestniczek przygotowaliśmy specjalna ofertę: w przypadku zgłoszenia z jednego KGW lub stowarzyszenia 4 uczestniczek, opłata wynosi 150 zł, czyli jak za 3 osoby.
Marta Szostak, prowadząca warsztaty, jest absolwentką arteterapii na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego oraz muzykologii, kulturoznawstwa i studiów z zakresu rozwoju publiczności na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Stale współpracuje z poznańskimi NGOsami, w tym Fundacją Odzyskani oraz Fundacją im. Julii Woykowskiej, w których prowadzi warsztaty arteterapeutyczne przeznaczone głównie (choć nie jedynie) dla młodzieży i tzw. młodych dorosłych. W poznańskiej Scenie Roboczej – Społecznym Miejscu Kultury zaprojektowała i przeprowadziła pilotażowe warsztaty towarzyszące premierze jednego ze spektakli. Regularnie współtworzy działania edukacyjne organizowane przez Teatr Muzyczny w Łodzi. Arteterapia to dla niej podróż przez sztukę w głąb siebie; to szansa na usłyszenie swojego głosu oraz zaobserwowanie i nazwanie emocji, to przestrzeń do rozwoju i czas na refleksję, którą wspiera swobodne twórcze działanie. To proces, w którym sztuka jest towarzyszem, a człowiek – celem.