Koncert charytatywny czyli  niezwykły wieczór Trzech Króli w Dworze Skrzynki.

Zapowiedź You are currently viewing Koncert charytatywny czyli  niezwykły wieczór Trzech Króli w Dworze Skrzynki.

Każdy może pomóc, każdy może wesprzeć tę inicjatywę, każdy może podzielić się dobrem… Wieczór 6 grudnia od godziny 18.00 będzie prawdziwym czasem dzielenia się sercem i empatią. W koncercie wezmą udział artyści zaprzyjaźnieni z Instytutem Skrzynki; grono muzyków, poetów i innych aniołów-dobrodziejów systematycznie się powiększa. Pełna lista wykonawców znajduje się na stronie Dworu Skrzynki. Warto do nich dołączyć – bo, cel koncertu jest szczytny – to pomoc dla Domu Samodzielnych rodziców w Lisówkach (gmina Dopiewo, powiat poznański).

Pierwszy w Wielkopolsce dom dla samotnych rodziców z dziećmi działa w Lisówkach od lipca 2021roku. To właśnie tutaj matki lub ojcowie maleńkich dzieci, kobiety w ciąży, opiekunowie w trudnej sytuacji życiowej znajdują dom i wszelką pomoc – także tę psychologiczną. Każdy z nich dźwiga bagaż trudnych doświadczeń, pogmatwanych życiorysów, rozstań i życiowych niepowodzeń – ale łączy ich bez wątpienia jedno – chcą wziąć odpowiedzialność za swoje dzieci. Dlatego z dumą mówią o sobie – samodzielni rodzice!

O to, by ta samodzielność okazała się trwała i uporządkowana dba cały zespół Domu Samodzielnego Rodzica. Pomoc specjalistów – psychologa, pedagoga, pracowników socjalnych, socjologów, opiekunów osób niesamodzielnych, a czasami kogoś kto po matczynemu pokaże jak opiekować się maleńkim dzieckiem, jak utrzymać dom w czystości lub jak ugotować obiad – to wszystko pozwala krok po kroku stawać podopiecznym na własnych nogach.  Do dyspozycji jest 5 domków, w których są pokoje z łazienką i aneksem kuchennym. Wnętrza są umeblowane, wyposażone w sprzęt AGD oraz łóżeczka i akcesoria dla dzieci, a także, co istotne, przystosowane do przyjęcia opiekunów bądź dzieci niepełnosprawnych. To tak zwane mieszkania chronione. Obecnie mieszka w nich 30 osób. Są wśród nich samodzielni ojcowie – co jak podkreśla z dumą Marta Barczyk Dyrektor Domu Samodzielnego Rodzica – jest ewenementem na skalę ogólnopolską.

Co warto zaznaczyć – domki są usytuowane w bezpośrednim sąsiedztwie DPS Lisówki – nie brakuje zatem – zwłaszcza latem – okazji do międzypokoleniowej integracji. Piękny teren zielony miedzy budynkami – jest niczym wielka świetlica, w której spotykają się najmłodsi i starsi mieszkańcy.

Ale przy całym zaangażowaniu personelu i przede wszystkim powiatu poznańskiego – mieszkańcy Domu mają swoje nieustające potrzeby. I to właśnie zadanie dla wszystkich, którzy zechcą wesprzeć akcje pomocy dla tych rodziców. Potrzebne są pieluchy w rozmiarze od 4-6 oraz mleko modyfikowane. Mile widziane będą również książki i słodycze.

Zamiast opłaty za bilet prosimy Państwa o przyniesienie ze sobą tego co najbardziej potrzebne  dla mieszkańców Domu Samodzielnego Rodzica w Lisówkach.

Aby móc uczestniczyć w koncercie należy zarezerwować miejsce i otrzymać bezpłatną wejściówkę. Rezerwacje miejsc: rezerwacje@dworskrzynki.pl oraz telefonicznie  533 123 174. Ilość miejsc jest ograniczona.

6 stycznia będzie długim wieczorem, pełnym wzruszeń i niespodzianek !!!

Zapraszamy wszystkich szczodrych i  ludzi wrażliwych na potrzeby bliźnich. Zapraszamy obywateli świata pozytywnych wartości,  przyjaźni, empatii, tolerancji i miłości.

Czekamy na Was.