Grzegorz Tomczak urzekł publiczność zgromadzoną w Dworze Skrzynki.

Relacja You are currently viewing Grzegorz Tomczak urzekł publiczność zgromadzoną w Dworze Skrzynki.

W sobotni wieczór 4 listopada, Dwór Skrzynki wypełnił się po brzegi miłośnikami piosenki poetyckiej, którzy zapragnęli uczestniczyć w  recitalu Grzegorza Tomczaka.

Artysta jest zarówno kompozytorem jak i autorem tekstów wszystkich swoich piosenek. Była to prawdziwa uczta dla osób, dla których w piosence liczy się każdy akord, każdy detal, a przede wszystkim każde słowo. Połączenie jazzujących kompozycji z poezją okazało się dla wielu gości wieczoru znakomitym lekarstwem na jesienną melancholię.

Recital Grzegorza Tomczaka zatytułowany „Dbajmy o czas” to właściwie zbiór małych, poetyckich felietonów, w których autor pięknie opowiada o miłości, upływie czasu, radościach i cennych okruchach codzienności. Autor przejmująco śpiewał jak i odczytywał ze swojego zaczarowanego  notesu  krótkie wiersze wprowadzające kolejne pieśni lub podsumowujące nasze obawy dotyczące otaczającej nas  rzeczywistości, także tej w Ukrainie.

Artyście towarzyszyli: na fortepianie Dawid Troczewski, a na gitarze Grzegorz Kopala.

Grzegorz Tomczak jak nikt inny celebruje słowa, celebruje nuty i mimo, iż na koncercie było listopadowo -refleksyjnie zostawił publiczność z pięknymi, głębokimi przemyśleniami nad życiem i upływem czasu.

Nigdy nie będzie tak jak przedtem
Nigdy nie będzie tak jak było
Chociaż tym samym szyte szeptem
Zabrzmi inaczej słowo miłość

A więc dbajmy o czas o czas
Bo już jutro nie będzie nas

Te i nie tylko te strofy głęboko zapadają w pamięć. Taki to już urok piosenki poetyckiej i wielka zasługa autora, który potrafi nazwać nasze najróżniejsze małe i duże teskonty – kłujące, powracające i najczęściej nieokreślone.

Recital „Dbajmy o czas” był pierwszym biletowanym wydarzeniem artystycznym w Dworze w Skrzynkach i wspaniałą inauguracją sezonu koncertowego.  Mówił o tym gospodarz wieczoru – Jan Babczyszyn Dyrektor Instytutu Skrzynki, zapowiadając kolejne projekty artystyczne i kulinarne. Będzie się wiele działo, dlatego warto śledzić zapowiedzi i zaglądać po bieżące informacje do mediów społecznościowych, a także na strony: www.dworskrzynki.pl  oraz www.instytutskrzynki.pl.