Gorący włoski wieczór w Skrzynkach

Relacja You are currently viewing Gorący włoski wieczór w Skrzynkach

25 listopada w Dworze Skrzynki odbył się kameralny recital Faridy – legendarnej włoskiej piosenkarki bardzo popularnej także w naszym kraju.

Zanim przed licznie zgromadzoną publicznością pojawiła się gwiazda wieczoru,  Michał Szóstek fortepianowymi interpretacjami włoskich przebojów wprowadził wszystkich w znakomity nastrój.

Po kilkuminutowym muzycznym intro – pojawiła się wreszcie ONA. I błyskawicznie zaczarowała słuchaczy. Recital składał się zarówno z nastrojowych włoskich przebojów, ostrych rockowych kawałków, w których Farida ocierała się w vocalu o growl, aż po jazzowe i bluesowe ballady. To był miks, który pokazywał wokalne atuty Faridy, a przede wszystkim zachwycał niezwykłą ekspresyjnością, żywiołową interpretacją i estradową charyzmą artystki. Farida swoim południowym temperamentem błyskawicznie zjednała sobie sympatię publiczności, która wspólnie z nią nuciła refreny, a gdy na bis artystka zaśpiewała nieśmiertelne Bésame mucho wszyscy bawili się niczym na prawdziwym, włoskim weselu.

Za oknami  padał  pierwszy w tym roku śnieg, ale na przekór temu we wnętrzach Dworu Skrzynki dzięki Faridzie zrobiło się gorąco niczym na południu Włoch. Nikt nie pozostał obojętny wobec jej niesamowitej witalności.

Na zakończenie Jan Babczyszyn Dyrektor Instytutu Skrzynki dziękując wokalistce za niesamowity wieczór zaprosił ją na plenerowy letni koncert  w Skrzynkach . Przypomniał także publiczności, że do końca roku w Dworze zapowiada się jeszcze wiele bardzo interesujących wydarzeń muzycznych i kulinarnych. Szczegóły na www.dworskrzynki.pl oraz www.instytutskzrynki.pl , a także w mediach społecznościowych.