Dary zebrane w Skrzynkach zostały przekazane mieszkańcom Domu Samodzielnego Rodzica

Relacja You are currently viewing Dary zebrane w Skrzynkach zostały przekazane mieszkańcom Domu Samodzielnego Rodzica

W mroźne popołudnie 9 stycznia br. do Domu Samodzielnego Rodzica w Lisówkach (gm. Dopiewo) przedstawiciele instytutu Skrzynki dostarczyli dary zebrane podczas koncertu charytatywnego „Skrzynki Pełne Serca” organizowanego 6 stycznia w dniu Trzech Króli w Dworze Skrzynki. Relacja z koncertu dostępna jest na stronie organizatora.

Obecnie w ośrodku mieszkają mamy z dziećmi w wieku żłobkowym, przedszkolnym i szkolnym. Dary i wsparcie finansowe przyjmowane są w trybie ciągłym. Zachęcamy do kontaktu z Fundacją Inicjowania Rozwoju Społecznego zajmującą się na zlecenie powiatu poznańskiego projektem, która na bieżąco określi, jakie produkty czy przedmioty są w danej chwili deficytowe.

Obecne nie ma potrzeby dostarczania odzieży, mile widziane są dary w postaci:

  • pieluszek i pieluchomajtek dziecięcych w rozmiarze 4, 4+, 5 oraz 6;
  • mleka w proszku dla dzieci starszych
  • produktów spożywczych długoterminowych jak np. kasza, ryż, mąka, olej i oliwa, mleko w kartonikach, warzywa, owoce i przetwory w puszkach czy słoikach, słoiczki z posiłkami dla dzieci
  • używanych w stanie dobrym pościeli dziecięcych oraz garnków, zastawy stołowej
  • nowych zabawek, które dzieci mogą otrzymać w prezencie urodzinowym.

Fundacja zachęca również do wsparcia rodziców w ośrodku poprzez umożliwienie praktyk i przyuczenia do pracy, by zwiększyć ich możliwości na rynku pracy poprzez zdobycie odpowiedniego doświadczenia.

Wsparcia finansowego można udzielać poprzez wpłaty na rachunek bankowy:

Fundacja Inicjowania Rozwoju Społecznego

Hoża 1, Poznań

rachunek bankowy BNP PARIBAS: 55 1600 1462 0008 3707 5024 4184

tytuł przelewu: darowizna na rzecz Domu Samodzielnego Rodzica w Lisówkach

Raz jeszcze serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom wydarzenia za przekazane wsparcie, a także  artystom – wykonawcom koncertu, którzy wystąpili charytatywnie nie pobierając honorariów.