Bossa nova i …Paula Krauze w Dworze Skrzynki

Zapowiedź You are currently viewing Bossa nova i …Paula Krauze w Dworze Skrzynki

Po krótkiej majowej przewie w Dworze Skrzynki znów będzie rozbrzmiewać muzyka w najlepszym wykonaniu. Już 1 czerwca Paula Krauze gorącymi, brazylijskimi rytmami przypomni nam, że niebawem powitamy lato. W koncercie „Bossa nova i nie tylko” Paula zaprezentuje repertuar bliski jej sercu zainspirowany czasem spędzonym w Rio. To będzie: słońce i brazylijska tęsknota – saudade, rytmy samby, bossa novy i innych, mniej znanych w Polsce gatunków muzyki brazylijskiej. Szykuje się prawdziwa muzyczna uczta dla miłośników melanżu rytmów, brzmień i kulturowych konotacji. Taki miks muzyczny mógł powstać tylko na styku wielu kultur. To z pewnością najbardziej urzekło Paulę Krauze, która od ponad roku mieszka w Rio de Janeiro, gdzie zajmuję się sztuką audiowizualną współpracując  z wieloma muzykami.

Zanim Paula stała się obywatelką świata szukającą najróżniejszych inspiracji twórczych, odebrała klasyczne wykształcenie muzyczne w klasie fortepianu Akademii Muzycznej w Poznaniu. Swoją edukację muzyczną rozpoczęła natomiast od gry na skrzypcach. Paula nieustannie poszukuje! Rozmaite gatunki muzyczne, którymi się zajmuje dają jej nie tylko możliwość ekspresji, ale pokazują też wiele odcieni jej twórczej wrażliwości. Sięga zarówno do Rachmaninova jak i do muzyki etnicznej przeróżnych kultur. W Polsce tworzyła duet z repertuarem samby i bossa novy. Wraz z siostrą występowała również w zespole „Baykuri”  z repertuarem piosenek greckich, tureckich i bałkańskich.

Studiowała także w szkole filmowej w Barcelonie. Od kilku lat jej życie mocno związało się z Brazylią.

Pauli towarzyszyć będzie Bartek Miler – solista perkusista, który przez większość swojej kariery muzycznej poświęca się propagowaniu sztuki perkusyjnej na terenie kraju i za granicą. Grał recitale solo na scenach takich instytucji jak NOSPR, Schola Cantorum w Paryżu, Filharmonia Poznańska, Opera Lyońska, Cite de la Musique w Paryżu, IRCAM. Współpracuje nad płytowymi nagraniami z takimi artystami jak Łukasz Kuropaczewski, Maciej Frąckiewicz czy Kacper Smoliński. Komponuje i produkuje muzykę dla grafików, animatorów, instrumentalistów – solistów, oraz tworzy muzyczne projekty angażując w nie różnych artystów z całego świata, włączając w to często swoich studentów Akademii Muzycznej w Poznaniu.

Co najbardziej fascynuje nas Europejczyków  w muzyce brazylijskiej? Z pewnością jej niesamowita różnorodność. Z czym kojarzy nam  się muzyka brazylijska? Na ogół odpowiemy: samba, co niektórzy bossa nova, a bardziej roztańczeni lambada…A gdzie tropicalisimo, które było odpowiedzią na elegancję bossa novy, gdzie afrykańskie rytmy agogo, czy maracatu z brazylijskiego interioru…

Te wszystkie odcienie niezwykle różnorodnej muzyki brazylijskiej staną się z pewnością bliższe słuchaczom sobotniego koncertu Pauli Krauze. To będzie niezwykła, muzyczna podróż po Brazylii!

Bilety w cenie 30 zł są do nabycia on-line.

Koncert rozpoczyna się o 18:30. ale ze względu na fakt, że w trakcie koncertu w restauracji nie obsługujemy gości, prosimy o przybycie z co najmniej półgodzinnym wyprzedzeniem.  Zachęcamy również do skorzystania z naszej oferty gastronomicznej po zakończeniu muzycznej części wieczoru.