Ballady krakowskich piwnic w wykonaniu Łady Gorpienko w Skrzynkach

Zapowiedź You are currently viewing Ballady krakowskich piwnic w wykonaniu Łady Gorpienko w Skrzynkach

Instytut Skrzynki zaprasza 27 lipca o 19:00 na niesamowity wieczór.  Specyficzne, niepowtarzalne klimaty krakowskich piwnic w Skrzynkach przywoła Łada Gorpienko. Będzie Okudżawa, będą pieśni żydowskie i inne wspaniałe ballady. Jest piosenkarką, aktorką, tancerką i choreografką, która od wielu lat związana jest z krakowską bohemą.

Gdy kończy śpiewać zapada cisza pełna zachwytu, bo jej fascynacja Okudżawą, czy pieśniami żydowskimi natychmiast udziela się słuchaczom. Maluje głosem pejzaże, frunie nad drzewami niczym nowożeńcy z chagallowskich obrazów… Urzeka!

Pochodzi z Ukrainy, choć od roku 1994 na stałe mieszka w Polsce.  Ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną i Filmową w Kijowie. Zafascynowana dawnymi ludowymi pieśniami ukraińskimi zaczęła śpiewać. Zdobyła wiele nagród, zagrała w 11 filmach i wzięła udział w licznych programach telewizji ukraińskiej. Do Polski przyjechała na zaproszenie Piotra Skrzyneckiego z Piwnicy Pod Baranami, ale podjęła na stałe współpracę z kabaretem Loch Camelot i została jego niekwestionowaną gwiazdą. Współpracuje z wybitnymi kompozytorami: Ewą Kornecką, Zygmuntem Koniecznym, Janem Kantym Pawluśkiewiczem, Mateuszem Pospieszalskim, Januszem Grzywaczem, Jarkiem Śmietaną i Jackiem Krzaklewskim. Koncertowała w Polsce, a także we Francji, w Niemczech i USA. Jako aktorka zagrała też w Polsce wiele ról filmowych. Kojarzą ją także miłośnicy „Spotkań z balladą”. Zagrała w serialach TVP: „Dom” i  „Na dobre i na złe”. Zagrała też rolę druhny na ukraińskim weselu śpiewając pieśń „Ruta miata”, w filmie Jerzego Hoffmana „Ogniem i mieczem”. Ileż tam było folkowego ognia i miłości do ludowej muzyki!

Czy tak będzie w Skrzynkach?  Z pewnością tak! Ładzie muzycznie towarzyszyć będzie Grzegorz Gryboś, który jest multiinstrumentalistą: gra na skrzypcach, mandolinie, ukulele, gitarze basowej, puzonie i na instrumentach klawiszowych. Ukończył Akademię Muzyczną w Krakowie. Współpracował między innymi z Edytą Geppert, Beatą Rybotycką, Piwnicą pod Baranami, Teatrem Starym, Operą Krakowską czy Filharmonią Krakowską. Od prawie 20 lat tworzy zespół Soul Finger wykonujący muzykę będącą mieszanką bluesa, soulu i rocka.

Zapowiada się piękny, plenerowy i klimatyczny wieczór.

Bilety w cenie 25 zł można kupować on-line.

Przypominamy, że koncert odbywa się na świeżym powietrzu, na placu animacji Dworu, a przed lub po muzycznej uczcie dla duszy zapraszamy do  skosztowania wyjątkowego menu  restauracji Dworu Skrzynki. Więcej na temat innych letnich propozycji koncertowych na www.dworskrzynki.pl lub www.instytutskrzynki.pl

Zapraszamy!