Wieczór muzyczny studentów Akademii Muzycznej w Dworze Skrzynki

Zapowiedź You are currently viewing Wieczór muzyczny studentów Akademii Muzycznej w Dworze Skrzynki

Leonardo da Vinci powiedział kiedyś, że …” Zły to uczeń, który nie przewyższa mistrza”, ale to do mistrza należy rozbudzenie ambicji ucznia i zachęcenie go do rozwoju artystycznego i osobistego. Nauka u mistrza to wielowiekowa tradycja, a więzi, które tworzą się w okresie nauki owocują po latach.

Jak relacja mistrz – uczeń działa w świecie muzycznym będzie można się przekonać 3 lutego o godzinie 18.00 w Dworze Skrzynki podczas wieczoru muzycznego studentów Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu.

Podczas muzycznego wieczoru zaprezentuje się czwórka studentów Klasy kameralistyki

– Aleksandra Fudali – skrzypce (Polska)

– Diana Tolpeka-Mokhotaeva – altówka (Białoruś)

– JiaCheng You – fortepian (Chiny)

– YiRu Liu – śpiew (Chiny)

 Koncert osobiście poprowadzi ich Mistrz prof. dr hab. Marcin Murawski.

Marcin Murawski jest dobrze znany nie tylko poznańskim melomanom. Altowiolista, dyrygent, pedagog i… dziennikarz. To laureat licznych konkursów solowych i kameralnych. Absolwent poznańskiej Akademii Muzycznej, w której obecnie już jako profesor prowadzi zajęcia ze studentami. Koncertował jako solista i kameralista w większości krajów Europy oraz w USA, Chinach, Tajlandii i Nowej Zelandii. Jest wykładowcą kursów mistrzowskich z altówki i z zakresu muzyki kameralnej na akademiach i uniwersytetach w Europie, w USA, Nowej Zelandii, Chinach i Tajlandii. Zasiada jako juror w konkursach międzynarodowych i krajowych, jest ekspertem Centrum Edukacji Artystycznej, wychowawcą wielu absolwentów – laureatów nagród i wyróżnień. W swoim dorobku fonograficznym ma ponad 30 płyt CD i DVD z zakresu muzyki solowej i kameralnej – w większości to światowe premiery.

Studenci  zaprezentują się w następującym programie:

Johann Sebastian Bach – Siciliana i Presto z I Sonaty na skrzypce solo g-moll (5:00)

Aleksandra Fudali – skrzypce

Johann Sebastian Bach – Sarabanda i Gigue z II Suity Wiolonczelowej d-moll (5:00)

Michael Kimber – Kaprys in G (1:50)

Diana Tolpeka-Mokhotaeva – altówka

Wolfgang Amadeus Mozart – Exsultate Jubilate (12:00)

YiRu Liu – śpiew

JiaCheng You – fortepian

Wolfgang Amadeus Mozart – Kegelstatt Trio Es-dur, K.498 (20:00)

Aleksandra Fudali- skrzypce,

Diana Tolpeka-Mokhotaeva – altówka,

JiaCheng You – fortepian

A kim są studenci?

Aleksandra Fudali – skrzypce (Polska)

Na skrzypcach zaczęła grać w wieku 4 lat. Miłość do muzyki zawdzięcza Edycie Golec, której gra zafascynowała Olę już gdy miała 3 latka. W wieku 7 lat dostała się do Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Franciszka Liszta w Głogowie i uczyła się tam przez 12 lat. Obecnie studiuje na Akademii Muzycznej w Poznaniu u profesora Mariusza Dereweckiego.

Diana Tolpeka-Mokhotaeva – altówka (Białoruś)

Pochodzi z Mińska z Białorusi. Grać na skrzypcach zaczęła w wieku 5 lat, do szkoły muzycznej dostała się kiedy miała 7 lat, nauczycielką Diany na skrzypcach była altowiolistka Maryna Pilosian. W 2019 roku przeniosła do College Sztuk Pięknych im. Achremczyka w Mińsku, po ukończeniu którego dostała się do Akademii Muzycznej w Mińsku i tam studiowała w klasie altówki Mikołaja Terana przez 1 rok. Obecnie studiuje na stażu artystycznym na Akademii Muzycznej w Poznaniu u profesora Marcina Murawskiego.

JiaCheng You – fortepian (Chiny)

Absolwent Conservatorio di Musica „Niccolò  Piccinni” w Bari, Włochy. Studiował grę na fortepianie w klasie prof. Joanny Ławrynowicz,  Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina. Obecnie studiuje fortepian i kameralistykę w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu pod kierunkiem profesora Macieja Pabicha.

YiRu Liu – śpiew (Chiny)

Absolwentka Conservatorio di Musica „Benedetto Marcello” w Wenecji, Włochy. Obecnie doktorantka na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina studiując wokalistykę pod kierunkiem profesora Roberta Cieśli.

Zapraszamy! Wstęp na koncert jest wolny, ale obowiązują wejściówki. Chętnych zapraszamy do zgłaszania się na rezerwacje@dworskrzynki.pl oraz na profilach FB Instytutu Skrzynki i Dworu Skrzynki. Wejściówki wymagają potwierdzenia.

Szanowni Państwo – prosimy o przybycie z co najmniej półgodzinnym wyprzedzeniem ponieważ w trakcie samego koncertu obsługa restauracji nie serwuje napojów ani potraw.